Świąteczna porażka ze Świdnicą

MKP Wołów – Polonia Stal Świdnica 0:4 (0:1)

Świąteczne spotkanie w ramach 22 kolejki 4 ligi rozegrano w sobotnie południe. Niestety świąteczna atmosfera nie przyniosła pierwszych punktów w rundzie rewanżowej. Przez większą część meczu zespołem prowadzącym grę był zespół gości ze Świdnicy, który miał w swojej kadrze 5 obcokrajowców (4 Brazylijczyków i 1 Ukraińca). Dzięki nieskuteczności gości pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:1, a bramkę strzelił w 13 minucie meczu Robert Myrta. Ten sam zawodnik strzelił swojego gola tuż po rozpoczęciu 2 połowy spotkania, co mocno utrudniło możliwość odrobienia strat. Paweł Janus dwukrotnie próbował zagrozić bramce rywali, ale żaden z jego strzałów nie przyniósł kontaktowego gola. Trzecią bramkę dla Polonii Stali strzelił Marcos Pauli Baumgarten, a ostatnią bramkę goście zdobyli po niefortunnej interwencji naszego obrońcy, Sebastiana Kościuka, blokującego piłkę zmierzającą w kierunku naszej bramki. W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 w Trzebnicy rozegrane zostanie wyjazdowy mecz naszego zespołu.

Bramki: ’13, ’46 Robert Myrta, ’53 Marcos Pauli Baumgarten, ’63 Sebastian Kościuk (s)