Porażka w deszczu

Piast Nowa Ruda – MKP Wołów 2:1 (2:0)

Sobotnie spotkanie w Nowej Rudzie odbyło się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Deszcz, wiatr i znaczne obniżenie temperatury powietrza lepiej nastroiło do gry w pierwszej części meczu zespół gospodarzy. Pierwsza bramka w meczu padła po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego, które niefortunnie odbił nasz bramkarz. W wyniku tej interwencji Ernest Polak z bliskiej odległości wstrzelił piłkę do naszej bramki. Po straconej bramce mieliśmy dwie sytuacje, ale żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. Kontra gospodarzy lewym skrzydłem wykreowała sytuacje sam na sam z naszym bramkarzem, który interweniował w narożniku pola karnego. Zdaniem sędziego Przemysław Harwat zaczepił ręką zawodnika gospodarzy i podyktował zespołowi Piasta rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bartłomiej Chabrowski. W drugiej połowie meczu bardzo dobrą sytuację na zdobycie gola miał Paweł Janus, ale jego strzał minimalnie minął słupek gospodarzy. W 60 minucie swoją drugą żółtą kartkę w meczu zobaczył Szymon Czyżowicz i przez ostatnie pół godziny graliśmy w osłabieniu jednego zawodnika. Taki bodziec mocno pobudził nasz zespół, który od tego momentu przejął całkowicie inicjatywę w meczu i już po 3 minutach zdobyliśmy kontaktowego gola po mocnym strzale Daniela Kamińskiego. Kolejne minuty meczu to stałe próby naszego zespołu na odwrócenie losów meczu, ale do zakończenia meczu nie udało nam się strzelić drugiej bramki. W najbliższą sobotę, 11 maja o godzinie 16:00 zapraszamy na bardzo ważny dla naszego zespołu mecz z Orłem Ząbkowice. Liczymy na Wasz doping!!