Awans do IV LIGI

Sezon 2019/20 zakończony, MKP w 4 lidze!


Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach IV ligi i klas niższych. Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. W myśl tej decyzji MKP Wołów jako lider wrocławskiej klasy okręgowej uzyskał awans do 4 ligi!
Ustalenia przyjęte podczas spotkania w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej mają być przełożone na rozgrywki w całym kraju. Decyzje zapadły po analizie zebranych w poszczególnych regionach informacji z klubów, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Zgodnie uznano, że sposób funkcjonowania w niższych ligach nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań. Zakończenie sezonu dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych od IV ligi w dół, nie obejmuje natomiast regionalnych rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.
W rundzie jesiennej barwy naszego MKP, prowadzonego przez trenera Piotra Bolkowskiego reprezentowali:
Bramkarze:
Maciej Szaciłło i Kacper Golinowski
Obrońcy:
Bartosz Gałecki, Daniel Kamiński, Oskar Juwa, Daniel Adamczak, Szymon Czyżowicz (kpt.), Kamil Moskwa, Adam Judziński
Pomocnicy:
Kamil Żbik, Marek Gacek, Kamil Miłkowski, Konrad Tabak, Michał Kamraj, Sebastian Kościuk, Krystian Jasiński, Kamil Bąk, Kamil Kuliński,
Napastnicy:
Janusz Rosa, Marcin Berestecki, Krystian Włodarczyk, Daniel Wałęga

W zimowej przerwie do zespołu dołączyli, ale ze względu na odwołanie pierwszej kolejki rundy wiosennej nie zdążyli zagrać w żółto-niebieskich barwach w tym sezonie:
Kacper Kowaluk – pomocnik, wychowanek naszego klubu, któremu skróciliśmy wypożyczenie do Orli Wąsosz
Dominik Rosiński – (ur. W 1999r), pomocnik, sprowadzony z Piasta Żmigród

Dziękujemy kibicom za wsparcie, DS. Team za treningi motoryczne, Maciejowi Szacillo za treningi bramkarskie oraz wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę i 5”5 groszy” do zdobycia 40 punktów w rudzie jesiennej!
W tym tygodniu składamy wniosek do Komisji Licencyjnej DZPN, w celu uzyskania licencji na grę w 4 lidze.
W najbliższych dniach uruchomimy zbiórkę w celu pozyskania środków na lifting naszej bazy meczowo-treningowej, by bez problemu spełnić wymagania licencyjne a nasi młodzi adepci procesu szkoleniowego oraz 4 ligowy zespół seniorów mieli 4 ligowe warunki do trenowania i grania w „najważniejszej” dla nas lidze Świata.

4 liga, 4 liga, MKP!!!
Prosimy śledźcie nasz profil na FB

Dodaj komentarz